تبلیغات
دوشیکاچی - واکنش آملی لاریجانی به فیلم زورگیری با قمه در تهران


دوشیکاچی

به مالک بگوئیدبرگرددمردم تحمل سختی ندارند،ولی افسوس اینجاست ،مردمی که تاب علی ندارندحجاج درانتظارشان است

رئیس قوه قضاییه به ضابطان دستگاه قضایی از جمله نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی دستور داد دور جدید برخورد با اشرار را آغاز كنند.
 آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تاكید بر ضرورت افزایش سطح امنیت در كشور و با اشاره به بروز جلوه‌هایی از ناامنی در كشور كه در رسانه‌‌ها منعكس شده است، گفت: وقوع این جنایات و انتشار فیلم آن موجب ناامنی است و هرچند در تمام دنیا این وقایع و حوادث وجود دارد، اما چنین اتفاقاتی در كشور اسلامی ما تكان‌دهنده است و نیروی انتظامی باید دور جدید برخورد با اشرار را آغاز كند.
 
رئیس قوه قضاییه افزود: حسب موازین شرعی و قانونی مصوب، تفاوتی میان بكارگیری سلاح سرد یا گرم وجود ندارد و در حكم محاربه و مجازات آن نیز اعدام است.
 
آیت‌الله آملی لاریجانی تصریح كرد:‌ البته مجازات‌های بدیل دیگری نیز در این زمینه وجود دارد اما دستگاه قضایی باتوجه به ضرورت بالا بردن هزینه اعمال شرورانه و برخورد قاطع، مجازات اعدام را انتخاب كرده‌ است و باردیگر اعلام می كنیم كه قوه قضاییه در برخورد با اشرار هیچ‌گونه سستی به خرج نخواهد داد و نیروی انتظامی هم به عنوان ضابط قضایی قطعا با شرارت اخیر و شرارت‌های مشابه به صورت قاطع و سریع برخورد می‌كند.
 
رئیس قوه قضاییه با تاكید بر این نكته كه «امنیت مردم از نان شب هم واجب‌تر است» و «پیشرفت و توسعه در پرتوی امنیت حاصل می‌شود» گفت:‌ نیروی انتظامی در طول سالیان متمادی، خدمات بسیار مطلوب و ارزنده‌ای در تامین امنیت داشته و دارد و ضمن تشكر صمیمانه از تلاش‌های چشمگیر تمام فرماندهان و ماموران این نیروی پرتلاش، از آنان می‌خواهیم همچنان با عزمی راسخ در بهبود وضعیت امنیت كشور و برخورد قاطع با متخلفان و اشرار گام بردارند.
آیت‌الله آملی لاریجانی تخلف یك یا چند مامور نیروی انتظامی را قابل تسری به هزاران مامور مومن و متعهد ندانست و با تاكید بر این‌كه تخلف چند مامور در هر دستگاهی احتمال دارد، اظهار كرد:‌ گاهی تخلفاتی در نیروی انتظامی رخ داده اما این‌كه عده‌ای این تخلفات را دست‌مایه هجمه علیه نیروی انتظامی قرار دهند، كاملا نادرست و غیرمنصفانه است و نباید این مسائل معدود و محدود، موجب وهن كل دستگاه شود.
 
رئیس دستگاه قضا تاكید كرد: در قوه قضاییه نیز ممكن است برخی از كاركنانش دست به تخلفاتی بزنند اما دستگاه قضایی به صورت جدی و قاطعانه با این تخلفات برخورد می‌كند؛ هرچند اطلاع‌رسانی خاصی نسبت به آن انجام نمی‌دهد، اما در دستگاه قضایی نیز هزاران مدیر، قاضی و كارمند شریف، مومن و متعهد با سخت‌ترین شرایط مشغول انجام وظیفه هستند.
 
آیت‌الله آملی لاریجانی در ابتدای سخنان خود به اعلام موضع رئیس‌جمهور آمریكا در به رسمیت شناختن مخالفان سوریه اشاره كرد و با تاكید بر این‌كه آمریكایی‌ها و متحدان آنها در منطقه از مدت‌ها قبل در عمل، مخالفان سوریه را به رسمیت شناخته بودند و این مساله جدیدی نیست، گفت:‌ غربی‌ها بویژه آمریكا از ماه‌ها قبل با ارسال سلاح و پول و امكانات در عمل تندروترین گروه‌های تروریستی را در سوریه مسلح كردند.
 
رئیس قوه قضاییه با طرح این پرسش كه «آیا القاعده و حتی گروهك منافقین نماینده مردم سوریه هستند كه آمریكا به آنان كمك كرده است»، ادعای باراك اوباما درباره فراگیر شدن مخالفان در سوریه را ادعای كذب دانست و گفت:‌ حتی خود آمریكایی‌ها و متحدان او هم می دانند كه مشكل اصلی آنان جبهه مقاومت است و آنان نمی‌توانند حضور یك جبهه مقاومت قوی و متكی به مردم منطقه را تحمل كنند و با بهانه‌های دروغین درصدد شكستن و محدود كردن مقاومت هستند وگرنه همه می‌دانند كه گروه‌های تروریستی نظیر القاعده یا منافقین كه در ایران و دیگر كشورها دستشان به خون مردم بیگناه آلوده بوده است، هیچگاه نمی‌توانند نماینده اكثریت مردم سوریه باشند.
 
آیت‌الله آملی لاریجانی رویكرد جمهوری اسلامی ایران را دفاع از مقاومت اسلامی برشمرد و اعلام كرد: حمایت از دفاع و مقاومت اسلامی به معنای دفاع نكردن از اصلاحات در سوریه نیست و همانطور كه مقام معظم رهبری نیز اعلام كردند، ایران راضی نیست كه قطره‌ای خون در سوریه ریخته شود.
 
رئیس قوه قضاییه آمریكا را دلسوز و مدافع مردم سوریه ندانست و افزود: اگر آمریكا دلسوز و مدافع مردم منطقه است، چرا نسبت به وضعیت مردم بحرین حساس نیست و حتی به حكومت این كشور در سركوب مردمی كه خواهان دستیابی به حق تعیین سرنوشت خود هستند، كمك می‌كند.
 
آیت‌الله آملی لاریجانی «حمایت ایران از كشورها و ملت‌ها را مبتنی بر ارزش‌های دینی توصیف كرد» و با تاكید بر این‌كه این رویكرد در طول دوران بعد از انقلاب كاملا ثبات داشته است، به رفتارهای متناقض غرب و آمریكا در سیاست‌های خارجی خود اشاره كرد و گفت: آمریكایی‌ها تا دیروز به صورت همه‌جانبه از رژیم مبارك در مصر حمایت می‌كردند و حال مدافع حركت مردمی مصر شده است كه نشان از سیاست‌های متناقض و چهره مزورانه این كشور دارد.
 
رئیس قوه قضاییه دخالت‌های نظامی و سیاسی آمریكا به همراه هزینه‌های هزاران میلیارد دلاری برای نفوذ در مردم منطقه را شكست‌خورده دانست و گفت:‌ آمریكا می‌تواند پاسخ دهد كه آیا با وجود لشكركشی نظامی و مخارج هزاران میلیاردی در عراق، اكنون نفوذ ایران در میان مردم این كشور بیشتر است یا آمریكا و البته وضعیت بیداری اسلامی در منطقه نشان می‌دهد كه تاثیر و نفوذ جمهوری اسلامی تا چه حد است. مردم منطقه از صمیم قلب به اسلام معتقد و از آن حمایت می‌كنند و همین موجب ترس آمریكا و متحدانش شده است تا جایی كه به تعبیر مقام معظم رهبری، اكنون غربی‌ها از واژه بیداری اسلامی واهمه دارند.
 
گفتنی است؛ در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی سیاست‌های كلی نظام اداری، ابلاغ‌شده از سوی مقام معظم رهبری و نحوه اجرایی شدن آن در برنامه پنج ساله دستگاه قضایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نوشته شده در چهارشنبه 22 آذر 1391ساعت ساعت 21 و 28 دقیقه و 04 ثانیه توسط مهدی ترابی فرد| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin