تبلیغات
دوشیکاچی - بازتاب رزمایش مقتدرانه ایران


دوشیکاچی

به مالک بگوئیدبرگرددمردم تحمل سختی ندارند،ولی افسوس اینجاست ،مردمی که تاب علی ندارندحجاج درانتظارشان است

استقبال گسترده مردم غزه از نخستین جشنواره فیلمهای سینمایی ایران، اظهارات یک مقام عراقی درباره پروازهای تهران به دمشق و ادامه بازتاب رزمایش ایران در خلیج فارس از جمله مسائل موردتوجه رسانه های عربی درباره ایران بوده است.

استقبال گسترده از سینمای ایران در غزه
 
رسانه های فلسطینی  به برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره "فیلمهای سینمایی مقاومت" در نوارغزه که به پخش فیلمهای ایرانی اختصاص یافته بود، نگاه ویژه ای داشته اند.
 
پایگاه خبری فلسطین الیوم در گزارشی اعلام کرد: چنین جشنواره ای برای نخستین بار در غزه برگزار شد و با استقبال گسترده مردم روبرو شد.
 
روزنامه الشروق مصر نیز در گزارشی در این باره نوشت : جشنواره فیلمهای ایرانی در نوار غزه در حالی برگزار شد، که پوسترهای قدردانی از ایران پس از جنگ هشت روزه همچنان در مناطق مختلف این شهر دیده می شود.
 
خبرگزاری الشرق الاوسط مصر نیز در این باره گفتگویی با "نبیل الخطیب" دبیر جشنواره سینمای مقاومت در غزه انجام داده است. الخطیب گفت : در این جشنواره سه فیلم ایرانی شکارچی شنبه، بازمانده و 33 روز به نمایش درآمد که به مسائلی همچون روز نکبت(سالروز تشکیل رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی) فلسطین، نبرد مقاومت با موساد و جنگ اسرائیل علیه لبنان پرداخته است.
بازتاب رزمایش دریایی مقتدرانه ایران
 
رسانه های عربی به ویژه در منطقه حاشیه خلیج فارس طی ساعات اخیر توجه ویژه ای به رزمایش 10 روزه نیروی دریایی سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز داشته اند.
 
شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی در گزارشهای متعددی طی 24 ساعت اخیر به بازتاب مراحل مختلف رزمایش دریایی ایران پرداخته است.
 
شبکه الجزیره نیز در گزارشی از آزمایش موفقیت آمیز موشکهای زمین به هوا در جریان رزمایش اخیر اشاره و اعلام کرد: در جریان این رزمایش یگانهای تهاجمی، دفاعی و اطلاعاتی نیروهای مسلح ایران عملیاتهای متعددی را به اجرا گذاشتند.
 
الجزیره در ادامه به این مسئله اشاره کرده است که این برای نخستین بار است که ایران در جریان برگزاری رزمایشهای خود از انجام رزمایشهای اطلاعاتی خبر می دهد.
 
این شبکه قطری اعلام کرد: طی سه سال اخیر آمریکا و اسرائیل حملات جاسوسی متعددی علیه بخشهای صنعتی، هسته ای ، نفتی ، بانکی و ارتباطات ایران انجام داده اند و در پاسخ به این اقدامات تهران توان دفاع سایبری خود را برای مقابله با تهدید جدید افزایش داده است.
 
روزنامه السفیر لبنان نیز در گزارشی به آزمایش موفقیت آمیز موشکهای کروز دریایی ایران که با دقت، اهداف مورد نظر را هدف قرارداده، اشاره کرد.
 
موضع جدید بغداد درباره موضوع پروازها
 
یک مقام دولتی عراقی در گفتگویی اعلام کرد: مقامات بغداد هواپیماهای ایرانی به مقصد سوریه را بازرسی نمی کنند و این موضوع را به اطلاع تهران رسانده اند.
 
 مقامات عراقی اعلام کرده اند که هواپیماهای ایرانی به مقصد سوریه می توانند بدون بازرسی از حریم هوایی این کشور عبور کنند.
 
وی افزود: البته به تهران اطلاع داده شده در این پروازها فقط مواد غذایی، دارویی و کالاهای لازم برای مردم سوریه فرستاده شود.
 
این مقام عراقی با اشاره به تحریمهای اقتصادی علیه سوریه، افزود: این تحریمها سبب شده به هواپیماهای ایرانی اجازه دهیم کالاهای لازم و مواد غذایی و دارویی را برای سوریه بفرستند.

نوشته شده در سه شنبه 12 دی 1391ساعت ساعت 20 و 53 دقیقه و 10 ثانیه توسط مهدی ترابی فرد| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin