تبلیغات
دوشیکاچی - عمار حکیم درباره خطر تجزیه عراق هشدار داد


دوشیکاچی

به مالک بگوئیدبرگرددمردم تحمل سختی ندارند،ولی افسوس اینجاست ،مردمی که تاب علی ندارندحجاج درانتظارشان است

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق درباره طرح تجزیه عراق و زیر سوال بردن حاکمیت این کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «عراق القانون»، «سید عمار الحکیم»، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق درباره تجزیه این کشور به دلیل رکود به وجود آمده در روند سیاسی هشدار داد.
 
وی افزود: ما از طرف‌های سیاسی که برای تجزیه عراق تلاش می‌کنند و راهبرد خود را بر این مسئله گذاشته‌اند، می‌خواهیم که شفاف عمل کنند و به دور از شعارهای ساختگی، به مردم اعلام کنند که چه می‌خواهند.
 
حکیم از گروه‌های سیاسی عراق خواست تا بار دیگر به گفت‌وگوی صادقانه و سازنده روی آورند. زیرا ملت عراق به دلیل مشکلاتی که با آن مواجه شده، هوشیار و باتجربه شده است و می‌تواند مقاصد هر طرفی را تحلیل و بررسی کند.
 
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق تاکید کرد که راهکار حل بحران کنونی عراق در مشارکت مسئولان نهفته است نه شریک‌شدن در درگیری‌ها و اعمال فشار یک طرف علیه طرف دیگر.
 
وی همچنین درباره تبدیل شدن نشانه‌های تقسیم در طرح‌های شخصیت‌های سیاسی به مکالمات رایج میان مردم به بهانه‌های مختلف از یک سو و به وجود آمدن یک حاکمیت فدرالی غیرمنضبط، از سوی دیگر هشدار داد و گفت که در چنین شرایطی عراق یکپارچه تجزیه خواهد شد و بر هر بخشی از آن یک گروه خاص سیطره می‌یابد که اجازه مشارکت و ایفای نقش به گروه دیگر را نخواهد داد.
 
حکیم تاکید کرد که حاکمیت فدرالی اداری راهکار مشکل کنونی عراق است اما حاکمیت فدرالی غیرمنضبط در سایه فضای متشنج کنونی، موجب خواهد شد که کشور به لبه پرتگاه کشیده شود.
وی افزود که تاریخ به کسانی که برای تجزیه عراق تلاش می‌کنند، رحم نخواهد کرد و تکلیف شرعی ما ایجاب می‌کند که زنگ خطرها را به صدا در آوریم و از روی آوردن به گزینه‌های تقسیم پرهیز کنیم.
 
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق گفت کسانی که تلاش دارند اشتباه‌های موجود را به یک امر واقعی تبدیل کنند، خود خطا می‌کنند و همه باید به حاکمیت عراق احترام بگذارند.
 
وی درباره تظاهرات‌ها در برخی شهرهای عراقی که دست‌کم 5 هفته است، همچنان ادامه دارد، گفت: تظاهرات حق قانونی مردم است و دولت باید به مطالبات قانونی تظاهرات‌کنندگان گوش دهد و مشکلات را حل کند.

نوشته شده در جمعه 20 بهمن 1391ساعت ساعت 18 و 30 دقیقه و 34 ثانیه توسط مهدی ترابی فرد| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin