تبلیغات
دوشیکاچی - یكی از دانشجویان: چرا در فتنه ساكت بودید؟ روحانی: این سوال احساسی است!/ رونمایی از طرح جدید هاشمی؛ رفع مشكلات اقتصادی با تغییر در سیاست خارجی ممكن است


























دوشیکاچی

به مالک بگوئیدبرگرددمردم تحمل سختی ندارند،ولی افسوس اینجاست ،مردمی که تاب علی ندارندحجاج درانتظارشان است

حسن روحانی از نزدیكان هاشمی رفسنجانی، چهارشنبه شب در مشهد حاضر شد و حاضر به پاسخ به سوال برخی مخاطبان نشد.

به گزارش رجانیوز، رییس سابق تیم مذاكره كننده هسته ای که این روزها خبرهای متناقضی ازحضورش در انتخابات منتشر می شود، در مسجد صدیقی ها وابسته به آستان قدس حاضر شد و درباره اهداف و ضروت های انقلاب و همچنین وضعیت موجود کشور سخنرانی كرد. 

بر پایه خبری كه مطالبه منتشر كرده است، قرار گرفتن پرچم سبز رنگ آستان قدس پشت سر حسن روحانی تعجب بسیاری از شرکت کنندگان را به خود جلب کرده بود.
 
وی در بخشی از سخنانش به بخشی از حواشی اخیر بوجود آمده اشاره كرد و با سخنانی انتخاباتی گفت: انتخابات سال آینده یک کار سرنوشت ساز است و باید به همه توصیه کنیم که درانتخابات شرکت کنند مخصوصاً آنهایی که شاید به علت هایی انگیزه حضور ندارند.
 
روحانی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور نیز در سخنانی معنادار گفت: "اصلاح امور اقتصادی زمان بر است و اصلاح اقتصاد، به روابط بین الملل بر می گردد!"
 
این سخنان در حالی از سوی وی مطرح شده است كه از مدتها قبل برخی كارشناسان اعلام كرده بودند كه جریان اصلاحات و نزدیك به هاشمی رفسنجانی قصد دارند در آستانه انتخابات، با گره زدن مسایل اقتصادی و معیشتی مردم به سیاست خارجی، به طور تلویحی موضوع سازش در دیپلماسی و رابطه با امریكا را مطرح كنند، مساله ای كه به نظر می رسد حسن روحانی پیشقدم طرح آن در فضای افكار عمومی شده است و با توجه به سابقه وی در سازش های پی در پی در دوران اصلاحات در موضوع هسته ای، طرح این سخنان از طرف وی برای آحاد ملت باور پذیر تر می باشد.
 
گفتنی است این موضوع همواره طی سالهای گذشته مورد نفی جدی رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است؛ از جمله سخنان مهم روز پنج شنبه معظم له در جمع نیروهای ارتش با انتقاد از عده ای ساده لوح یا دارای غرض كه از پیشنهاد امریكا ابراز خوشحالی می كنند فرمودند: مذاكره با امریكا مشكلی را حل نمی كند چرا كه آنها در ۶۰ سال اخیر به هیچیك از وعده های خود عمل نكرده اند.
 
از سوی دیگر، عملكرد روحانی و تیم مذاكره كننده هسته ای كشور در زمان اصلاحات به گونه ای بود كه طرف غربی با اخذ امتیازهای متعدد، عملا در آن برهه به بسیاری از خواسته های خود رسیده بود و وضعیت تعلیق غنی سازی داوطلبانه! انرژی هسته ای از سوی ایران تا حدی پیش رفته بود كه تونی بلر وزیر وقت خارجه انگلستان اعلام كرده بود:  «میوه اشغال عراق را از دستان "حسن روحانی" - دبیر وقت شورای امنیت ملی ایران» دریافت كرده است.
در همین رابطه همچنین رهبر معظم انقلاب نیز در دی ماه سال 86 در جمع دانشجویان استان یزد فرمودند:
 
 
در عین حال، حسن روحانی كه در طول فتنه یكی از مهم ترین افرادی است كه سكوت معنادار خود را تا مدتها ادامه داد؛ در مشهد مورد پرسش یكی از دانشجویان در این باره قرار گرفت. این دانشجو قبل از پایان مراسم ازوسط جمعیت بلند شد و خطاب به حسن روحانی گفت: آقای روحانی باتوجه به تاکید شما بر اخلاق واتحاد وحمایت ازولایت فقیه مواضع شما درسال 88 که عده ای آشوب وفتنه به پاکرده بودند چه بود؟ چرا آن موقعی که رهبری می گفتند أین عمار؟ به مسجد صدیقی ها نیامدید وحرف نزدید؟ نامه بدون سلام آقای هاشمی رفسنجانی به رهبری یک کار بی اخلاقی بود چرا شما موضع نگرفتید؟ 
 
این دانشجو سوال بعدی خود را با اشاره به حضور مسئولین آستان قدس در مراسم پرسید: سوال بعدی من ازمسئولین آستان قدس است که رابطه تبلیغات انتخاباتی آقای روحانی با آستان قدس چیست؟ 
 
پس از این سوال حاضران با فرستادن صلوات وگفتن احسنت احسنت منتظر پاسخ حسن روحانی شدند اما وی با احساسی خواندن سوال دانشجوی جوان کار ایشان را بی اخلاقی خواند و گفت: مواضع من درباره فتنه گران مشخص است و در حوادث فتنه چهار مصاحبه کرده ام!
 
رییس تیم مذاكره كننده هسته ای در دولت خاتمی، درباره رابطه آستان قدس و تبلیغات انتخاباتی اش هم افزود: 
 
بنده اعلام رسمی برای حضور درانتخابات ریاست جمهوری نکرده ام وآستان قدس هم لطف کرده وبنده را برای سخنرانی دعوت کرده است. 
 
پس از پاسخ ندادن روحانی درباره نامه بدون سلام هاشمی به مقام معظم رهبری، جوان دانشجو مجدداً درباره آن پرسید که بعضی از افراد با فرستادن صلوات مانع شنیدن صحبت های دانشجوی انقلابی درجمع شدند. 
 
بر پایه این گزارش، حسن روحانی که عصبانی به نظر می رسید بلافاصله ختم جلسه را اعلام و مسجد صدیقی ها را ترک نمود. 
 
گفتنی است حضور تیمور علی عسگری در کنار حسن روحانی و پراکنده کردن جوانان حاضر در مسجد صدیقی ها توسط برخی افراد، در میان حضار بازتاب منفی داشت.
 
 به نظر می رسد علاوه بر سران فتنه و هاشمی رفسنجانی كه طی سالهای گذشته به علت عملكرد و مواضع خود در فتنه دیگر نمی توانند در محافل عمومی حاضر شوند،‌ دیگر افراد و چهره هایی كه مرزبندی مشخصی با جریان های مورد اشاره ندارند نیز نمی توانند به راحتی در مجامع عمومی در میان مردم حاضر شوند و با اعتراض گسترده مردمی مواجه هستند كه دولت یازدهم را در یك دولت انقلابی و گفتمان محور جستجو می كنند.
 

نوشته شده در جمعه 20 بهمن 1391ساعت ساعت 18 و 38 دقیقه و 24 ثانیه توسط مهدی ترابی فرد| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin