تبلیغات
دوشیکاچی - اشک‌های قوی‌ترین مرد جهان مقابل دوربین/سلیمی:به عشق رهبرم و مردم کشورم از ایران نرفتم/ مگر نمی‌گویند پهلوان زنده‌را عشق است!+فیلم


دوشیکاچی

به مالک بگوئیدبرگرددمردم تحمل سختی ندارند،ولی افسوس اینجاست ،مردمی که تاب علی ندارندحجاج درانتظارشان است

ایران نرفتم/ مگر نمی‌گویند پهلوان زنده‌را عشق است!+فیلم

گروه ورزش : ببیندگان برنامه تلویزیونی"ورزش از نگاه دو" پنجشنبه شب شاهد اشک‌های قوی ترین مرد جهان در سال 2012 بود، در این برنامه تلویزیونی حسین توکلی قهرمان سابق وزنه برداری ایران، قاسمی دبیر فدراسیون وزنه برداری و بهداد سلیمی به همراه پیمان یوسفی و محمود عبداللهی کارشناس وزنه برداری به بررسی مشکلات موجود در وزنه برداری و قهر ملی پوشان پرداختند تا علت اصلی کنار گذاشتن قهرمانان این رشته پس از المپیک لندن برای افکارعمومی روشن شود.

در این برنامه بهداد سلیمی در بخشی از حرف هایش به سعید علی حسینی اشاره کرد و گفت در حق او اجحاف شده است و حالا ما را در مسیر او می فرستند. در ادامه این برنامه هم کلیپی از بازی های المپیک پخش شد که باعث جاری شدن اشک های بهداد بود. پیمان یوسفی، مجری برنامه، وقتی دید سلیمی در جواب سوالات او سکوت کرده، به چهره ناراحت سلیمی نگاه انداخت و متوجه شد وزنه بردار خوش اخلاق کشورمان بغضش ترکیده است.

 
 سلیمی که در طول زمان تمرینات تیم ملی و حتی مسابقات جهانی سکوت کرده بود تا خللی در روند تمرینات و روحیه ملی پوشان وارد نشود، در این برنامه زیر فشار بی مهری ها تاب نیاورده و حسابی اشک ریخت. او از بی مهری ها گفت و گفت تا شاید گوش شنوایی حرف های او را بشنود.مجری برنامه در این صحنه به سلیمی گفت: «لعنت به ما اگر بخواهیم اشک تو را در بیاوریم.»
 
بهداد سلیمی که به شدت تحت تاثیر تصاویر افتخارآفرینی خود در بازی های المپیک قرار گرفته بود، در حالی که اشک می‌ریخت گفت:« من و قهرمانان کنار گذاشته شده در این مدت با پیشنهادهای اغوا کننده کشورهای مختلف رو به رو شدیم اما به عشق رهبرم و مردم کشور به هیچ یک از این پیشنهادها فکر نکردم و از این به بعد هم در برابر این پیشنهادها مقاومت می‌کنم. اما از قدیم گفته‌اند پهلوان زنده را عشق است اما امروز پهلوانان زنده کشور ما کجا هستند؟»
 
وی در ادامه همانگونه که اشک می‌ریخت، به انگشتری که از مقام معظم رهبری هدیه گرفته بود اشاره کرد و تاکید کرد این هدیه برای من ارزشمندترین هدیه دنیاست اما نمی دانم بتوانم دوباره هم در میادین ورزشی برای کشورم، مردم و پرجم مقدس ایران افتخار آفرینی کنم یا نه!»
 
توکلی قهرمان سابق المپیک که رضازاده اعتقاد داشت او باعث همه این اختلاف ها میان ملی پوشان و مربی شان است در حرف هایش از مشکلات وزنه برداری ایران و دلایل قهر شاگردان سابقش گفت.
 
در بخشی از این برنامه بهداد سلیمی که به شدت از دست مسئولان فدراسیون وزنه برداری ناراحت به نظر می‌رسید، حرف هایی زد که دعوای او و فدراسیون را وارد فاز جدیدی کرد.سلیمی گفت: «فدراسیون جهانی وزنه برداری از من به عنوان بهترین وزنه بردار سال دعوت کرد تا در مراسمی از من تقدیر کند ولی آقایان فدراسیون نشین نامه آنها را بدون اینکه به من اطلاع دهند، جواب دادند و در آن نامه نوشتند که سلیمی ویزایش آماده نیست و به علت مشکلات خانوادگی نمی تواند در این مراسم شرکت کند. در حالی که من هیچ مشکل خانوادگی نداشتم و دوست داشتم در این مراسم مهم شرکت کنم.»
 
 
 
نکته قابل توجه در این میان اینجا بود که سلیمی خطاب به میهمانان این برنامه مخاطبان تلویزیونی گفت جالب است بدانید رضازاده خودش به جای من به این سفر رفته و جایزه بهداد را گرفت و سپس به من داد در صورتی که من آرزو داشتم خودم این جایزه ارزشمند را در ازبکستان دریافت کنم. 
 
پس از این اظهارات صحبت های مجری  برنامه اعلام کرد رضازاده مهمان روز شنبه این برنامه است و امیداوریم روز شنبه این مشکل برای همیشه برطرف شود، پس از اعلام این خبر سلیمی از مسئولان این برنامه خواست تا ماجرای نامه او را هم پیگیری کنند که چرا رضازاده به مسئولان فدراسیون جهانی وزنه برداری دروغ  گفته که بهداد سلیمی مشکل خانوادگی دارد.
 
سلیمی در بخشی از حرف هایش گفت: «در شرایطی حاضریم به تیم ملی برگردیم که فدراسیون وزنه برداری و آقای رضازاده باید به ما تضمین بدهند که اگر به اردو برگشتیم از نظر دوپینگ و حق و حقوق مان مشکلی پیش نیاید. تعهدی که تا به حال آقای رضازاده زیر بارش نرفته است.»
 
این حرف بهداد با واکنش قاسمی، دبیر فدراسیون وزنه برداری، همراه شد و دبیر فدراسیون گفت: «این حرف درستی نیست. یعنی می خواهی بگویی که ما ورزشکار را دوپینگی می کنیم؟»او البته درباره دوپینگ های اخیر هم گفت: «ورزشکاران خودشان دوپینگ کردند.»
 
حسین توکلی هم درباره سعید علی حسینی حرف زد و گفت: «مردم درباره او سئوال های زیادی دارند و اتفاقی که برای او افتاد خیلی شک و شبهه به همراه داشت. به او یک روز قبل از مسابقه گفتند تو نباید وزنه بزنی. مشکلی بود که برای خیلی ها در آن مسابقات افتاد تا کره ای ها قهرمان شوند. سعید در آن بازی ها خیلی عالی بود. من درباره آن اتفاق ها خیلی حرف ها را دارم که درباره اش حرف بزنم اما الان نمی شود این ها را در رسانه ملی بگویم.»
 
بهداد در پاسخ به قاسمی هم گفت: «مایی که بدون دوپینگ می توانیم قهرمان دنیا باشیم چرا باید دوپینگ کنیم. این را می گویم چون شما می گویید فدراسیون مشکلی ندارد، چرا ما  مشکلی نداریم.»
 
او از دبیر فدراسیون پرسید: «مسئول مصرف دارو ها در تیم ملی کیست؟ چرا مدال برای کادرفنی  و فدراسیون است و وقتی دوپینگ شد می افتد گردن ورزشکار؟جریان نسکافه و چای که می گفتند به ورزشکاران دادند از کجا آمده بود؟»دبیر فدراسیون هم گفت وقتی این بحث ها پیش می آید فدراسیون هم دنبال بهانه می گردد.
 
بهداد سلیمی درباره کتف آسیب دیده اش بعد از المپیک و بی مهری‌هایی که بعد از المپیک به اوشده است گفت:«به همین راحتی با مدال من پز دادند اما همه چیز فراموش شد. خودم از یادها رفتم!کسی سراغم را نگرفت.»
 
نکته قابل توجه دیگر در این برنامه درخواست مردم ایران برای بازگشت قهرمانان وزنه برداری ایران به اردوی تیم ملی بود، بینندگان این برنامه با ارسال پیامک از مسوولان ورزش ایران درخواست کردند هرچه سریعتر مقدمات بازگشت قهرمانان المپیکی وزنه برداری به اردوی تیم ملی فراهم شود تا شاهد افتخارآفرینی دوباره این ورزشکاران برای ورزش کشور باشیم.

نوشته شده در جمعه 10 آبان 1392ساعت ساعت 22 و 35 دقیقه و 33 ثانیه توسط مهدی ترابی فرد| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin