تبلیغات
دوشیکاچی - ۲۰درصد پایتخت افت فشار آب دارد


دوشیکاچی

به مالک بگوئیدبرگرددمردم تحمل سختی ندارند،ولی افسوس اینجاست ،مردمی که تاب علی ندارندحجاج درانتظارشان است

مدیرعامل شرکت آب‌ و فاضلاب استان تهران گفت: هم‌اکنون ۲۰ درصد شهر تهران افت فشار آب دارند و افزایش این رقم بستگی به میزان مصرف مردم دارد اما فعلا جیره بندی آب در کلانشهر تهران منتفی است.

به گزارش  تسنیم، محمد پرورش امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سه هفته گذشته به صورت ویژه برای ساماندهی به وضعیت تامین آب شرب پایتخت وارد عمل شدیم اما در این مدت در وضعیت بارندگی کشور اتفاق خاصی نیفتاد. 
 
وی با بیان اینکه سه ماهه سوم سال برای افزایش منابع آبی سه ماه خوبی نیست افزود: بارندگی کمتر از میزان پیش‌بینی بود و دمای هوا نیز مجدداً افزایش یافته، ما باید به حالت پایداری برسیم تا مشکلی در تامین آب شرب پایتخت پیش نیاید .
 
پرورش با بیان اینکه مجموع مخازن سدهای شهر تهران 53 درصد کاهش نسبت به میزان نرمال دارد گفت: حجم ذخایر مخازن روز به روز در حال افزایش است و این رقم وزنی متفاوت در سامانه شرق و غرب تهران دارد به طوری که کاهش حجم ذخایر آب در سدهای لتیان و لار به 65 تا 70 درصد رسیده است.
 
مدیرعامل آبفای استان تهران در خصوص اقدامات انجام شده اذعان داشت: اگر بخواهیم برداشت از سد لتیان را مثل گذشته ادامه دهیم ظرف مدت کوتاهی این منبع تامین آب را از دست خواهیم داد از این رو برداشت از لتیان را به کمترین مقدار ممکن رسانده‌ایم. 
 
وی افزود: با استفاده از سه خط لوله اصلی از غرب تهران به شرق پایتخت اقدام به انتقال آب می‌کنیم تا کمبود آب در سامانه شرق تا حدودی برطرف شود. 

نوشته شده در جمعه 17 آبان 1392ساعت ساعت 08 و 21 دقیقه و 39 ثانیه توسط مهدی ترابی فرد| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin