تبلیغات
دوشیکاچی - کفاشیان: رئیس مجلس تاکید کرد حضور بانوان در ورزشگاه های فوتبال را پیگیری می کند


دوشیکاچی

به مالک بگوئیدبرگرددمردم تحمل سختی ندارند،ولی افسوس اینجاست ،مردمی که تاب علی ندارندحجاج درانتظارشان است

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به سفر بلاتر و شیخ سلمان به ایران گفت: بیش از نیمی از راه میزبانی جام ملت‌‌های 2019 آسیا را طی کردیم.
 
 
علی کفاشیان پس از نشست خبری سپ‌بلاتر در خصوص سفر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به کشورمان گفت: آقای بلاتر در مدت حضورشان در ایران با رئیس جمهور، رئیس مجلس، معاون رئیس جمهور و... ملاقا‌ت‌های خوبی را برگزار و خوشبختانه دیدگاه خوبی نسبت به ایران پیدا کردند. امیدواریم دستاورد مناسب این سفر در آینده برای فوتبال و همچنین توسعه فوتبال مورد نظر قرار بگیرد.
 
به گزارش تسنیم،وی ادامه داد: بلاتر برنامه‌های زیادی را برای توسعه فوتبال مد نظر قرار داده‌‌اند که قطعا آنها را در ایران اجرا می‌کند. البته اجرای برنامه توسعه در فوتبال ایران احتیاج به یک برنامه‌ریزی دارد تا فوتبال ما در آینده بهتر شود.
 
رئیس فدراسیون فوتبال درباره تغییر نام خلیج همیشه فارس به نام مجعول خلیج ع.ر.ب.ی در لیگ امارات تاکید کرد: کارهایی که بلاتر باید در ایران انجام می‌داد مشخص است. نه فیفا و نه AFC هیچکدام نمی‌توانند در تغییر نام خلیج فارس تاثیرگذار باشند چون این نام از نظر علمی اثبات شده است. در این سفر سعی کردیم با بلاتر درباره پول‌های بلوکه شده ایران صحبت کنیم و او و هیئت همراهش به ما اطمینان دادند در جلسات بعدی فیفا در این خصوص تصمیم‌گیری شود. تقاضای ما این است که روی واقعیت‌ها تصمیم‌گیری شود نه لابی کردن.
 
کفاشیان اظهار داشت: بلاتر گفت که در تمام نقل و انتقالات پولی دنیا وقتی نام ایران می‌آید پول‌ها را بلوکه می‌کنند که این نشان از زورگیری و قلدری آنهاست ولی قطعا در خیلی جاها نمی‌توانند این کار را انجام دهند چون ما از طریق فیفا و AFC فریاد خود را اعلام خواهیم کرد. مسئولان فیفا قول دادند که در خصوص اینگونه موارد حمایت کنند.
وی افزود: اداره خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده پول‌هایی که مربوط به ورزش است بلوکه نخواهد شد و در آینده نزدیک معاملات ورزشی ‌آزاد خواهد بود مانند پول داوران و ناظران ما که پس از یک سال و اندی به ما پرداخت شد.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا شیخ سلمان از میزبانی ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا حمایت خواهد کرد، گفت: بعد از ملاقات بلاتر با آقای روحانی رئیس فدراسیون جهانی فوتبال متوجه شد که رئیس جمهور به میزبانی ایران علاقه‌مند است و قطعا فیفا و AFC در این خصوص کشورمان را حمایت می‌‌کنند. نه تنها بحث جام ملت‌ها بلکه ما توانایی این را داریم که مسابقات جهانی فوتسال و فوتبال ساحلی را هم داریم. حمایت‌های رئیس جمهور باعث شد AFC در آینده حمایت بیشتری از فوتبال ایران داشته باشد و به نوعی ما در این سفر بیشتر از نیمی از راه کسب میزبانی جام ملت‌های آسیا را رفته‌ایم.
 
کفاشیان در خصوص بی‌نظمی‌هایی که در زمان حضور سپ‌بلاتر در جلسات مختلف به وجود آمده بود گفت: این بی‌نظمی‌ها به خاطر آن بود که بعضی از علاقه‌مندان به فوتبال می‌خواستند با رئیس فیفا عکس بگیرند یا اینکه برخی از دوستان شما خبرنگاران تمایل با گفت‌وگو با ایشان را داشتند. این بی‌نظمی‌ها به قول معروف خودجوش بود و ما تقصیری در آن نداشتیم.
 
وی به میزبانی‌های فدراسیون فوتبال کشورمان در رویدادهای مختلف اشاره کرد و گفت: ما چند میزبانی خوب در مسابقات فوتبال زیر 17 سال آسیا در تهران، بازی‌های نونهالان آسیا در مشهد، مسابقات انتخابی قهرمانی جوانان آسیا در کرمان و... داشتیم و در آینده نزدیک در همدان میزبان خواهیم بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت کتبی و شفاهی از میزبانی کشورمان ابراز رضایت کرده که این مسئله می‌تواند شانس ما را برای میزبانی مسابقات مختلف و همایش‌هایی همچون کنگره علم و فوتبال بیشتر کند.
 
کفاشیان ضمن اشاره به اینکه کشورمان در برگزاری مسابقات و همایش‌های مختلف ضعف‌هایی دارد و این ضعف‌ها باعث بی‌نظمی‌هایی می‌شود در پاسخ به این سوال که آیا سپ‌بلاتر به مسئولان فدراسیون فوتبال ایران قول مشخصی داده است، گفت: ایشان قول مشخصی به ما نداده اما اطمینان دارم وقتی رئیس فیفا علاقه‌مندی مردم ایران به فوتبال، توجه رسانه‌ها به این رشته ورزشی و مسائل از این دست را دیده است، توجهش به فوتبال ما بیشتر معطوف می‌شود و این توجه باعث خواهد شد زمینه کسب میزبانی مسابقات و همایش‌های مختلف و حضور نمایندگان ایران در فیفا فراهم شود.
 
کفاشیان ضمن تاکید بر اینکه نتایج حضور بالاتر را در آینده خواهیم دید، تاکید کرد: حضور رئیس فیفا در ایران و صعود تیم‌های مختلف کشور ما به جام‌های جهانی در نهایت باعث ارتقای جایگاه فوتبال ایران در فیفا خواهد شد.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در مذاکرات با بلاتر بحث تغییر نام خلیج فارس در نقشه فدراسیون بین‌المللی فوتبال هم مطرح شده است، گفت: در مذاکراتی که با آقای بلاتر داشتیم عنوان کردیم مردم و خبرنگاران پیگیر این موضوع و بازگشت نام خلیج فارس به نقشه فیفا هستند. متاسفانه آقای بلاتر در جریان نبود و از ما پرسید کجا چنین اتفاقی صورت گرفته است. ایشان از ما پیگیر بود که چگونه نام خلیج فارس عوض شده است. قرار شد مستندات خود را در این زمینه به بخش حقوقی فیفا ارسال کنیم.
 
رئیس فدراسیون فوتبال افزود: آقای بلاتر تاکید کرد اگر از بخش حقوقی فیفا به نتیجه نرسیدیم توسط ایشان موضوع را پیگیری کنیم تا به نتیجه برسیم. اعتقاد دارم در این زمینه نباید زیاد پیگیری کنیم بلکه باید مستندات حقوقی خود را به فیفا ارائه کنیم تا مسئولان امر پیگیری‌های لازم را به عمل آورند. اعتقاد دارم اگر حضوری به فیفا برویم و موضوع تغییر نام خلیج فارس را بررسی کنیم ارزشش را دارد.
 
کفاشیان در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد مهدی مهدوی‌کیا به عضویت یکی از کمیته‌های فیفا درآید، گفت: این یک پروسه‌ای است که فیفا پس از بررسی شرایط کاندیداهای مورد نظر خود آن را اجرا می‌کند. بطور مثال اگر قرار باشد شخصی از قاره آسیا به عضویت فیفا درآید ابتدا شرایط او را از AFC پیگیری می‌کنند و در صورت اینکه واجد شرایط عضویت در فیفا باشد، این کرسی را به او می‌دهند.
 
وی ضمن تاکید بر اینکه فدراسیون فوتبال ایران بهترین‌ها را برای عضویت در فیفا انتخاب خواهد کرد، اظهار داشت: آقای مهدوی‌کیا در حال حاضر سفیر کنفدراسیون فوتبال آسیا در رده سنی پایه است. امیدوارم زمینه‌ای فراهم شود که ایشان یا یک ایرانی دیگر به عضو فیفا درآید.
 
رئیس فدراسیون فوتبال ضمن ابراز امیدواری از اینکه بازی‌های تدارکاتی خوبی برای تیم ملی فراهم شود افزود: در این خصوص هماهنگی‌های خوبی با سازمان لیگ داشته‌ایم تا زمان مناسب از سوی این سازمان در اختیار تیم ملی قرار گیرد. در صورتی که زمان برای آماده‌سازی تیم ملی فراهم باشد دست ما نیز برای برگزاری بازی دوستانه باز خواهد بود.
 
خبرنگاری از کفاشیان در خصوص تقویم فدراسیون فوتبال پرسید و اینکه آیا بلاتر برای تمجید از فدراسیون فوتبال ایران تقویم این فدراسیون را نیز دیده است، گفت: ایشان تقویم را نمی‌بیند و تنها نتایج ما را می‌بیند.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مسئولان فدراسیون فوتبال ایران به بلاتر فرش داده‌اند گفت: زمانی که ما به مقر فیفا می‌رویم بعضی از فرش‌هایی که پیش از این به مسئولان فیفا داده شده است را می‌بینیم! فرش ایران برای صادرات است!
 
کفاشیان در واکنش به بحث ممانعت از حضور بانوان در ورزشگاه‌های ایران و مشکلاتی که این موضوع می‌تواند در راه کسب میزبانی جام ملت‌های 2019 آسیا ایجاد کند، گفت: این یکی از قوانین کشور ماست که ما نمی‌توانیم آن را عوض کنیم اما برای حل این مشکل باید راه حلی بیابیم. هیچ کس نمی‌خواهد خانم‌ها از حق حضور در ورزشگاه‌ها محروم شوند اما این موضوع باید از راه درست خود پیگیری شود.
 
وی عنوان کرد: خانم‌های ایرانی می‌توانند در دیگر رشته‌های ورزشی به ورزشگاه بروند اما در فوتبال به خاطر اینکه در ورزشگاه‌ها فضای لازم برای حضور بانوان در ورزشگاه دیده نشده نمی‌توانند در محل برگزاری مسابقات حضور یابند. باید در آینده این فضا و شرایط در ورزشگاه‌ها فراهم شود و آنهایی که مخالف حضور بانوان در ورزشگاه هستند را قانع کنیم تا اجازه آمدن خانم‌ها به ورزشگاه‌ها صادر شود.
 
کفاشیان در پاسخ به خبرنگاری که پرسید آیا در ملاقات با روحانی بحث حضور خانم‌ها در ورزشگاه را مطرح کردید، گفت: با آقای روحانی در این خصوص صحبت نکردیم اما از آقای لاریجانی خواستیم به ما در این خصوص کمک کند. ریاست محترم مجلس تاکید کرد، در فراکسیون ورزش مجلس بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌ها پیگیری خواهد شد.
 
وی در خصوص اینکه چرا ملاقات بلاتر با گزینه پیشنهادی وزارت ورزش که قرار بود صبح امروز برگزار شود لغو شد گفت:‌ دیروز آقای شریعتمداری پیشنهاد کرد به جای اینکه آقای بلاتر با مقامات وزارت ورزش دیدار کند به دیدار رئیس سازمان محیط زیست برود. به همین خاطر رئیس فیفا صبح امروز ملاقاتی با خانم ابتکار داشت. در این ملاقات پیشنهاد شد تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی از لوگوی یوزپلنگ ایرانی استفاده کند. آقای بلاتر با این پیشنهاد موافقت و تاکید کرد باید این لوگو به گونه‌ای باشد که با مارک پوما اشتباه گرفته نشود. قرار شد برای نقش بستن این لوگو روی پیراهن تیم ملی ایران نامه‌ای به فیفا ارسال کنیم تا یوزپلنگ ایرانی لوگو و برند تیم ملی ایران در جام جهانی باشد.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به اینکه آیا با توجه به حضور کشورهای غیرمسلمان در هیئت اجرایی فیفا بحث حضور بانوان مسلمان با حجاب اسلامی در مسابقات فوتبال با جدیت بررسی خواهد شد یا خیر، گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا در هیئت اجرایی فیفا نمایندگانی چون شیخ سلمان و بن‌علی را دارد که اتفاقا آنها از کشورهای مسلمان هستند و موضوع حضور بانوان با حجاب اسلامی در مسابقات فوتبال را با جدیت بررسی خواهند کرد.
 
کفاشیان در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید آیا میشل سالگادو، بازیکن پیشین رئال مادرید به ایران خواهد آمد، گفت: سالگادو قرار است به ایران بیاید؟ من گفتم او می‌آید؟ ما از او دعوت کرده بودیم که برای حضور در کنگره علم و فوتبال به ایران بیاید اما او در زمان مقرر نیامد و اگر هم بعد از همایش به ایران بیاید او را راه نخواهیم داد!
 
وی بار دیگر به تاثیرات حضور سپ بلاتر در ایران اشاره کرد و گفت: آقای بلاتر در نشستی که با ما داشت تاکید کرد، بحث پیگیری دریافت پول‌های بلوکه شده فدراسیون فوتبال ایران را دنبال خواهد کرد. من امروز در آکادمی فوتبال به بخش‌هایی از آکادمی که احداث آن نیمه‌کاره رها شده اشاره و تاکید کردم تکمیل آکادمی منوط به دریافت این پول است که آقای بلاتر قول داد در این مورد همکاری لازم را خواهد داشت.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا بلاتر از فدراسیون ایران خواسته است در انتخابات فیفا از او حمایت کنیم گفت: بلاتر از ما چیزی نخواست. مگر قرار است او در انتخابات فیفا شرکت کند که نیاز به حمایت ما داشته باشد.

نوشته شده در جمعه 17 آبان 1392ساعت ساعت 08 و 23 دقیقه و 34 ثانیه توسط مهدی ترابی فرد| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin