تبلیغات
دوشیکاچی - داعش در استان دیاله سیل جاری کرد


دوشیکاچی

به مالک بگوئیدبرگرددمردم تحمل سختی ندارند،ولی افسوس اینجاست ،مردمی که تاب علی ندارندحجاج درانتظارشان است

 واحد مرکزی خبر نوشت:

تروریست های داعش با باز کردن دریچه های سد رودخانه الخالص در استان دیاله عراق باعث جاری شدن سیل در چند روستا در منطقه المنصوریه شدند. 
 
به گزارش شبکه تلویزیونی العراقیه، این اقدام تروریست های داعش باعث آواره شدن صدها خانواده در روستاهای منطقه المنصوریه و از بین رفتن زمین های کشاورزی در این منطقه شد. ارتفاع آب در بعضی از روستاهای این منطقه به دو متر رسید. داعش می خواهد با این اقدام مردم منطقه المنصوریه را زیر فشار قرار دهد و از آنها انتقام بگیرد.  تروریست های داعش ده روز پیش آب دهها روستا در مناطق المنصوریه، السلام و سراجیق را قطع کرده بودند.
 
عبدالخالق العزاوی عضو شورای استانداری دیاله در این خصوص گفت: ما موفق به اخراج داعشی‌ها و منفجر کردن مقرهای آنان و جنگ افزارهایشان با کمک نیروهای قبایل شیخ قحطان عدنان یاسین شدیم ضمن آنکه بقیه عشایر از جمله عشایر جبور و کرویه نیز با ما در تماس هستند . اهالی عشایر باید با ما هماهنگی لازم را داشته باشند . ما با تعدادی از سران عشایر دیدار کرده ایم و راهنمایی های لازم را به آنان داده ایم . طبیعتا با هماهنگی و عزم نیروها و فرماندهان امنیتی استان دیاله به اهداف دست خواهیم یافت .
 
راغب زیدان رئیس یکی از شوراهای محلی دیاله درباره اقدام داعش به بازکردن آب سد گفت : یگانهای اداری این ناحیه با همکاری فرماندهی عملیات دجله به عنوان یک اقدام موقت و پرشتاب، مجرای آب را تغییر دادند تا مانع غرق شدن بسیاری از محله مسکونی شوند و از املاک و اموال و جان شهروندان محافظت کنند .
راغب زیدان گفت : حقیقت امر آن است که چنین اقداماتی با هدف کوچاندن و بیرون راندن شهروندان از محل سکونت آنها صورت می گیرد . پس از درخواستهایی که ما برای کمک مطرح کردیم ،نیروهای نظامی به فرماندهی عملیات دجله وارد عمل شدند و ما از آنها به خاطر تغییر دادن مسیر آب و گشودن گذرگاهی برای تخلیه آبها تشکر می کنیم .
یک شهروند عراقی اهل دیاله درباره این اقدام داعش گفت : داعشیها نخستین چیزی که می توان درباره آنها گفت این است که کل جهان را تهدید می کنند . آنها ما را تهدید می کنند و دشمن خود می دانند . ما آماده ایم تا پای مرگ به حمایت از نیروهای امنیتی در مقابله با داعش بپیوندیم . آنها می خواهند به طور کلی بر ما فائق آیند . اما قبل از اینکه آنها بتوانند چنین کاری کنند ما آنها را ریشه کن خواهیم کرد .

نوشته شده در یکشنبه 13 مهر 1393ساعت ساعت 07 و 05 دقیقه و 07 ثانیه توسط مهدی ترابی فرد| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin